10 березня відбулося засідання Оргкомітету з підготовки Меморіальних заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

11.03.2016

10 березня 2016 року в залі засідань Кабінету міністрів України відбулося засідання Оргкомітету з підготовки Меморіальних заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру
На засіданні булла досягнута домовленість між усіма членами Оргкомітету про будівництво двох алей - Алеї мучеників і Алеї праведників Бабиного Яру.

За основу взято проект відомого українського архітектора Анатолія Гайдамаки. На території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" ці дві алеї повинні зійтися в одній точці, де передбачається спорудити пам'ятник врятованим і рятівникам. Також на засіданні був представлений проект "Свідок"- Меморіальної церемонії за участю Президента України Петра Порошенка, яка відбудеться ввечері 29 вересня 2016 року.

Алея мучеників ймовірно буде починатися від колишнього входу на територію Лук'янівського єврейського кладовища і сягати до пам'ятного знака «Менора». У конторі колишнього Єврейського кладовища буде розташована тимчасова музейна експозиція, присвячена трагедії Бабиного Яру. За задумом архітектора А. Гайдамаки справа і зліва цієї символічної дороги пам'яті будуть представлені інсталяції з речей загиблих, які будуть відображені в бронзі.

Найближчим часом ці проекти будуть доопрацьовані і подані на розгляд