3 березня відбулося засідання Оргкомітету з підготовки до заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

04.03.2016

3 березня 2016 року під головуванням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка і Глави Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна відбулося чергове засідання Оргкомітету з підготовки до заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

На засіданні обговорювалися питання, пов'язані з будівництвом Алеї Праведників України і передачу будівлі колишньої контори єврейського кладовища по вул. Мельникова, 44 під тимчасову експозицію Меморіального музею жертв Бабиного Яру. Незважаючи на рішення прийняте Організаційним комітетом кілька місяців тому про передачу цієї будівлі Заповіднику - будівля як і раніше знаходиться в приватних руках. Тому Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк поставив завдання Міністерству юстиції України протягом тижня ухвалити рішення про передачу в фонд державного майна цього будинку і подальшого розміщення там виставки, присвяченій трагедії Бабиного Яру.

Також в ході засідання відбулася презентація двох проектів. А саме - у зв'язку зі спільним листом від Всесвітнього єврейського конгресу і Українсько-єврейської зустрічі з Канади членам Оргкомітету було запропоновано створити крім Алеї Праведників України Алею жертв або мученніков Бабиного Яру, що відповідало б історичній правді і значущості однієї з найбільших трагедій єврейського народу в світовій історії. В результаті було прийнято за основу, що на території НІМЗ "Бабин Яр"повинні з'явитися як Алея Праведників Бабиного Яру, так і Алея в пам'ять про жертви евреїв та ромів, розстріляних в Бабиному Яру. На засіданні виступили Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, директор Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" Борис Глазунов, директор інституту юдаїки України Леонід Фінберг , президент Єврейського форуму України Аркадій Монастирський.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця проінформував про підготовлених запрошеннях для іноземних гостей на Меморіальні заходи, намічені на вересень цього року, які будуть спрямовані найближчим часом.