Черговий акт вандалізму у Бабиному Яру.

30.10.2020

29 жовтня 2020 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» скоєно черговий акт вандалізму. Злочинцями було розбито пам’ятну плиту з іменами учасників Похідної Групи ОУН, які були розстріляні нацистами у 1941-1942 роках

Метою похідних груп ОУН під час Другої світової війни було відновлення на етнічних українських землях суверенної української державності. Проголошення 30 червня 1941 р. Акту відновлення Української Держави викликало негативну реакцію німецької влади. Арешт лідерів ОУН на подальші дії націоналістичних сил змусив націоналістів перейти до антинацистського підпілля і розпочати український Рух Опору окупантам.

Плита на знак пам’яті про членів  ОУН, які загинули у боротьбі з нацистськими окупантами, була розміщена біля Пам’ятного Хреста. Хрест встановлено на території Бабиного Яру 1992 року на честь видатної поетеси Олени Теліги і всіх українців, які полягли від рук нацистів у цьому урочищі. Вандали, провокатори і вороги Українського народу неодноразово підпалювали Пам’ятний хрест, намагалися зрізати, пам’ятні плити трощили і обливали фарбою.

Метою злочинців є очорнення імен та пам’яті про тих, хто став у нерівний двобій з нацизмом за волю України. Проте зусилля їх, і на цей раз, марні. Пам’ять про мужніх українських борців проросла із небуття і вже ніколи не згасне серед вдячного Українського народу. Пам’ятна плита буде відновлена, а злочинці рано чи пізно будуть відловлені.