День Незалежності України

30.08.2017

23 серпня 2017 року до Дня Незалежності України у виставковому залі Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” (вул. Мельникова, 44) відкрито виставку „З Любов’ю до України”. Виставка буде діяти до 10 вересня.

На виставці представлені художні вироби декоративно-прикладного мистецтва Київщини. На виставці представлено близько 100 робіт майстрів-аматорів.

Мета виставки – показати творчість майстрів, об’єднаних любов’ю до Батьківщини:

 

                                                          Наш український древній рід

                                                          Такі державні заложив основи,

                                                          Що скільки буде  існувати світ,

                                                          Нас не здолають у житті ніколи.

 

 

 

Техніка виконання робіт, представлених на виставці, найрізноманітніша, що повною мірою відтворює особливості сучасного мистецтва Київщини: аплікація, розпис по склу, художня вишивка, картини з атласних стрічок (техніка канзаші). Тематика творчості всеохоплююча: традиційні українські символи, жанрові картини, символіко-містичні композиції, вишиті рушники та українське національне жіноче вбрання.

Досить обширно на виставці представлена  колекція ляльок-мотанок, які є прадавнім українським талісманом, зготованим для здійснення заповітних бажань та захисту дому від злих сил.

Мотанки не ігрові ляльки. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива. . Вони були пов'язані з обрядом плодючості й продовження роду. Лялька-мотанка часто є символом достатку в домі.