День Соборності України

23.01.2018

    22 січня 1919 року навічно вкарбувалося в історію українського народу. Саме того зимового дня у золотоверхому Києві під перегук дзвонів собору святої Софії було ухвалено Акт Злуки двох держав – Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. В результаті об’єднання українських земель постала єдина самостійна держава – Українська Народна Республіка.

Довгий час Україна була поділена між різними державами та імперіями Але 99 років тому український народ скріпив своє віковічне прагнення до єдності і соборності усіх українських земель Актом Злуки, заявивши світові, що від нині є одна єдина соборна українська держава.

Святкуючи 99-річчя тієї величної події, у цей день ми також відзначаємо проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке відбулося рівно 100 років тому – 22 січня 1918 року. Цими святкуваннями ми, українці, підкреслюємо, що у нас єдина держава, що Україна незалежна й неподільна, а ми – єдиний український народ.

Відзначаючи День соборності України, у Національному історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр» відкрито виставку до Дня Соборності України та проведено засідання круглого столу. Виступаючи перед присутніми, заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи Андрій Ткачук наголосив, що відзначення Дня Соборності України, вшанування творців української державної незалежності та соборності – це не тільки нагальна суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам'ять про незліченні жертви, складені українським народом на вівтар своєї державності, незалежності й соборності.

Нині соборність глибоко пройшла через серця і душі українців – ми відчуваємо себе єдиним народом, який на своїй землі будує й захищає свій власний український дім.

Символічно, що за два дні до Дня соборності України українці вшановують пам’ять новітніх борців за волю України – захисників Донецького аеропорту, що став символом незламності духу і сили волі українських воїнів. Російська агресія проти нашої держави, яка розпочалася
20 лютого 2014 року й триває понині, не зламала український дух. Українці різного національного походження виявили приклади героїзму й мужності у відстоюванні незалежності та територіальної цілісності своєї держави, бо за ними стоїть єдина наша Батьківщина – Україна. І хоч святкування сьогодні 99-річчя ухвалення Акту Злуки та 100-річного ювілею проголошення незалежності УНР має гіркий присмак, є впевненість, що з такими Героями ми повернемо захоплені агресором споконвічні українські території. Російський окупант піде з нашої землі разом зі своїми прислужниками. Терористи й бандити будуть стерті з української землі. Тимчасово захоплений агресором Крим і окуповані території Донбасу повернуться у рідне лоно,  бо вони – Україна.

Тож хай розум, воля, любов до рідного краю згуртовують нас заради здійснення високої мети – процвітання соборної, незалежної, могутньої України – надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.