«Людяність в часи жорстокості»

26.07.2016

26 липня в м. Підгайці, Тернопільської обл. у Будинку культури відбулася тематична зустріч: «Людяність в часи жорстокості», яка була присвячена українським Праведникам.

Праведники Народів Світу – це почесне звання, що присвоюється Ізраїльським національним інститутом пам’яті катастрофи і героїзму „Яд-Вашем” людям, які рятували євреїв в країнах Європи.
Особа, що визнана Праведником Народів Світу, отримує в нагороду почесний сертифікат, іменну медаль, на якій двома мовами – івритом та французькою вигравіруваний напис : „В подяку від єврейського народу. Хто рятує одне життя, рятує весь світ” і право додати своє ім’я до написаних на Стіні Честі в Саду Праведників у Яд-Вашемі в Єрусалимі.
На 01 січня 2016 року налічується 2 544 українських Праведників Народів Світу.

Праведники України – це почесне звання, визнане на державному рівні України, встановлене Єврейською Радою України та Фондом „Пам’ять Бабиного Яру”, що присвоюється жителям України, які ризикуючи власним життям рятували євреїв в роки Другої світової війни на території України.
Станом на 01 січня 2013 року налічується понад 3085 таких людей.

Праведники Бабиного Яру – це почесне звання, визнане на державному рівні України, встановлене Єврейською Радою України та Фондом „ Пам’ять Бабиного Яру”, яке почали присвоювати з 1989 року тим людям, які під час Другої світової війни, ризикуючи власним життям, рятували приречених на смерть євреїв у місті Києві.
Станом на 01 січня 2013 року налічується 618 Праведників Бабиного Яру.
Україна – єдина держава, яка нагороджує Праведників України за їх подвиг в роки Другої світової війни. Станом на 01 січня 2013 року орденами „За мужність” та „За заслуги” ІІІ ступеня нагороджено 326 Праведників.

На зустрічі з громадкістю виступили: Михайло Гутор – старший науковий співробітник НІМЗ «Бабин Яр», Ірина Корпан – віце-президент українсько-канадської асоціації емігрантів, Алла Колодницька – голова Підгаєцької районної адміністрації.
Було здійснено показ фільму Ірини Корпан «Вона заплатила життям». Ірина Корпан засновник програми «Рідна мова» в Канаді, журналіст, продюсер кількох документальних фільмів про видатних українців. Завдяки їй підгайчани мали можливість повернутися в часи страшного минулого під час жорстокого винищення нацистами євреїв на теренах Підгаєччини в часи Другої світової війни, переглянувши документальний фільм спогадів очевидців того часу. Основною постаттю фільму була Катерина Сікорська, котра героїчно віддала своє життя, рятуючи двох дітей з єврейської сім’ї.

Михайло Гутор презентував голові Підгаєцької районної адміністрації Аллі Колодницькій книгу « БАБИН ЯР. Трагедія, історія, пам’ять».