На дорозі Скорботи

01.10.2020

У 79-ті роковини трагедії Бабиного Яру 29 вересня 2020 року очільники держави та столиці України вшанували пам’ять жертв нацистів у роки Другої світової війни.

В цей день до пам’ятних місць Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» поклали квіти Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Олександр Разумков, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Пам’ять розстріляних у Бабиному Яру також вшанували Київський міський голова Віталій Кличко, директорка департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, інші співробітники міськдержадміністрації.

Високоповажних гостей зустрічав генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов.

У цей день на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» біля пам’ятного знаку «Менора» відбулась виставка-інсталяція «На Дорозі Скорботи». У співпраці з народним художником України Анатолієм Гайдамакою виставку-інсталяцію підготували і провели співробітники Національного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр».

Уперше на широкий загал для огляду було виставлено унікальні експонати – речі, які належали розстріляним у Бабиному Яру людям. Більшість з цих речей упродовж свого життя зібрав засновник Ради національних товариств України і товариства єврейської культури України світлої пам’яті Ілля Левітас.

Виставка-інсталяція «На Дорозі Скорботи» проходила зранку до вечора у вільному доступі для всіх бажаючих.

З метою вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, окрім очільників держави та міста, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та виставку-інсталяцію «На Дорозі Скорботи» протягом дня відвідали релігійні та громадські діячі, тисячі киян і гостей української столиці з України та зарубіжжя.