НАУКОВИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ДО 80-Х РОКОВИН ТРАГЕДІЇ У БАБИНОМУ ЯРУ

28.09.2021

28 вересня 2021 року виконуюча обов’язки генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова та заступник  генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» з наукової роботи Андрій Ткачук взяли участь у роботі наукового круглого столу на тему «Роль православного духовенства та віруючих у порятунку єврейського населення від Голокосту під час Другої світової війни».

Організували круглий стіл на передодні 80-х роковин трагедії Бабиного Яру Київська духовна академія і семінарія, Центр вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття.

Захід проходив в приміщенні церковно-археологічного музею Київської духовної академії. Пряма трансляція засідання круглого столу велась на офіційній сторінці Центру інформації Української Православної Церкви в інтернет-мережі Facebook.

У вітальному слові до учасників круглого столу виконуюча обов’язки генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова підкреслила важливість вивчення ролі та участі православного духовенства і віруючих у порятунку єврейського населення від Голокосту під час Другої світової війни.

Заступник  генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» з наукової роботи Андрій Ткачук виступив з доповіддю, присвяченою трагічним подіям у Бабиному Яру на тему «Бабин Яр. Трагедія, про яку людство пам’ятатиме вічно». Доповідач, зокрема, наголосив на необхідності науково-пошукової роботи з метою відкриття нових та маловідомих свідоцтв про православних священиків та вірян, які рятували людей та загинули в роки нацистської окупації України.

Андрій Ткачук також розповів про заходи зі вшанування пам’яті розстріляних нацистами священиків, які проводять працівники Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Захід висвітлювався провідними українськими телеканалами.

Фото: О. Пилипенко фото (http://kdais.kiev.ua/event/kruhliy-stil-28092021/)