Новини

День Незалежності України

30.08.2017

23 серпня 2017 року до Дня Незалежності України у виставковому залі Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” (вул. Мельникова, 44) відкрито виставку „З Любов’ю до України”. Виставка буде діяти до 10 вересня.

На виставці представлені художні вироби декоративно-прикладного мистецтва Київщини. На виставці представлено близько 100 робіт майстрів-аматорів.

Мета виставки – показати творчість майстрів, об’єднаних любов’ю до Батьківщини:

 

2 серпня – Міжнародний день голокосту ромів.

02.08.2017

Друга світова війна, найстрашніша трагедія двадцятого століття, заподіяла страждання всім народам і привела до величезної кількості жертв. Україна виявилася однією з країн, які потерпіли найбільше, тому що вона була цілком окупована гітлерівською Німеччиною і піддалася найжорстокішому режиму керування з боку загарбників, втративши за  цей час мільйони  людей різних національностей, у тому  числі й ромів.

Упродовж Другої світової війни нацисти позбавили життя сотні тисяч ромів по всій Європі.

Відкриття виставки „Історія і культура євреїв в Україні”

25.05.2017

23 травня у двох відремонтованих кімнатах будівлі контори колишнього єврейського кладовища по вул. Мельникова, № 44 у м. Києві  відкрилася  виставка „Історія і культура євреїв в Україні”.

Організаторами виставки є Національний історико-меморіальний заповідник „Бабин Яр” та Єврейський форум України.

У відкритті виставки взяли участь студенти Київського університету імені Бориса Грінченка на чолі з завідувачем кафедри, доктором історичних наук, професором, заслуженим працівником культури України Феліксом Львовичем Левітасом.

Міжнародний День визволення в'язнів нацистських концтаборів виставка «Молох війни – нацистські концтабори»

11.04.2017

11 квітня до Міжнародного Дня визволення в'язнів нацистських концтаборів відкрилась виставка «Молох війни – нацистські концтабори»
 у виставковому залі Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” (м. Київ, вул. Мельникова, № 44).

У 1933 р. до влади у Німеччині прийшли нацисти. Вони відразу розпочали налагоджувати систему ізоляції та знищення своїх політичних противників, неблагонадійних та «шкідливих» груп населення.

Вшанування пам’яті загибелі Олени Теліги та її соратників

21.02.2017

21 лютого колективом Національного історико-меморіального Заповідника «Бабин Яр» разом з представниками Всеукраїнського товариства Олени Теліги, учнями 97 київської школи ім. О. Теліги проведено вшанування пам’яті загибелі Олени Теліги та її соратників біля пам’ятного Хреста загиблим патріотам на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Олена Теліга – Мужчинам

"Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя" пам’яті О. Теліги.

21.02.2017

20 лютого в адмінприміщенні Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відкрилася фотодокументальна виставка "Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя", яка присвячена світлій пам’яті О. Теліги.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27.01.2017

«Наші блаженної пам’яті мудреці встановили довічне правило: “Не засуджуй ближнього, доки сам не побував у його “становищі” (Авот 2:4). Але навіть ми, хто був у цьому “становищі” коли виникає потреба зрозуміти і винести вирок, починаємо спотикатися. Як могло трапитися, що мільйони людей вмирали, що їх знищували у найнеймовірніший і найжорстокіший спосіб, а світ уперто мовчав?».

Давид Кахане