Патріарх Філарет відвідав Національний заповідник «Бабин Яр»

19.09.2023

19 вересня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет напередодні відзначення чергової річниці трагедії людства – масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру, відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» на запрошення генерального директора Рози Тапанової.

Патріарх Філарет не раз бував на території національного заповідника (саме він свого часу освячував пам’ятник Олені Телізі та дерев’яний хрест у пам’ять про розстріляних членів ОУН), але цього разу оглянув, зокрема, хрест у пам’ять розстріляних православних священнослужителів, Алею Праведників, пам’ятник розстріляним у Бабиному Ярі дітям, пам’ятник загиблим ромам, синагогу, інсталяцію «Дзеркальне поле». Також Патріарх поцікавився місцями, де вже двічі за час теперішньої війни прилітали російські ракети.

Роза Тапанова під час екскурсії розповіла про історію цього всесвітньовідомого та священного місця пам’яті для представників багатьох народів, про те, як нині відбувається його меморіалізація, поділилася планами майбутнього розвитку національного заповідника. «Хочеться, щоб кожна людина, яка хоча б раз прийшла сюди, вийшла з думкою того, що трагедія не повинна повторитися, перейнялася пам’яттю тих подій, які тут відбувалися», – сказала пані Тапанова.

«Це місце святе для представників різних національностей і релігій – нащадків тих, які загинули тут від рук нацистів. Тут минуле пов’язане з сьогоденням. Сьогодні також триває війна. Росія напала на Україну. І сюди прилітають уже російські ракети та гинуть люди. Це місце поклоніння та пам’яті всіх цивілізованих людей доброї волі, які проти війни та тероризму. Не випадково сюди приїздять делегації іноземних демократичних країн, бувають глави держав, які підтримують Україну у її боротьбі за нашу свободу та територіальну цілісність. Церква постійно молиться, щоб Господь упокоїв душі тих, які були убиті в цьому яру», – сказав Святійший Патріарх Філарет.