Поки ми пам’ятаємо помилки минулого, Голокост не повториться

29.01.2020

27 січня у колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася Всеукраїнська акція пам'яті жертв Голокосту "Шість мільйонів сердець". Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр», Єврейським форумом України, Єврейським фондом України імені Аркадія Монастирського була організована виставка «Історія євреїв в Україні і Голокост». У будівлі столичної міської адміністрації зібралися родичі загиблих та представники дипломатичних місій.

Шість свічок у пам’ять про шість мільйонів жертв Голокосту окрім мера Києва Віталія Кличка запалили Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль Джоель Ліон, Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс, глави та представники інших дипломатичних місій в Україні, зокрема, Канади, Бельгії, Латвії, Швеції, колишні в’язні гетто та концтаборів, Праведники народів світу, представники єврейських молодіжних організацій, співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Андрій Ткачук, Михайло Гутор, Артур Золотаренко, Давид Чубінашвілі, Володимир Корнелюк.

 «Вкрай важливо пам’ятати ці жахливі події і робити все для того, щоб такі трагедії більше ніколи не повторились. А гарантією цьому є наша пам’ять та уроки, що ми виносимо з історії. Тож, аби зберегти цю пам’ять, у кожній школі Києва сьогодні відбуваються уроки пам’яті про трагедію в Бабиному Яру. Коли в Києві були знищені більше 100 тисяч людей за етнічним принципом», – сказав Віталій Кличко.

Так, за словами Надзвичайного та Повноважного Посла держави Ізраїль Джоеля Ліона, тільки в Україні було вбито 1,5 мільйони євреїв.

«Кожна четверта жертва цієї катастрофи була вбита тут, в Україні. У них навіть не було шансу сподіватися, що прийде армія, яка їх врятує. Їх позбавили не тільки одягу, до них не було жодних проявів людяності», – зазначив Посол. Він зауважив, що українська влада докладає багато зусиль для боротьби з антисемітизмом.

Сьогодні в усіх обласних центрах України відбуваються меморіальні і культурно-просвітницькі заходи, приурочені до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

У 2005 році була ухвалена резолюція Генеральної Асамблеї ООН про проголошення 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту. В Україні на державному рівні пам’ять жертв Голокосту щорічно відзначають із 2012 року.