Тематична зустріч

21.09.2016

21 вересня 2016 р. в Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва відбулась тематична зустріч «Бабин Яр. Згадуємо і молимося» з одинадцятикласниками гімназії НПУ ім. М. Драгоманова.

Старший науковий співробітник  Національного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр» Михайло Гутор представив хронологію трагічних подій, що відбулися 75 років тому в глибоких ярах Бабиного Яру. Михайло Гутор представив аудиторії альбом "Бабин Яр: в серці страх, в серці біль, в серці розпач..." Це збірник полотен художників, в яких відображена трагедія у Бабиному Яру. Він вийшов у світ в минулому році в НІМЗ "Бабин Яр".

Михайло Гутор розповів про те, що напередодні 75-роковин трагічних подій у Бабиному Яру на території НІМЗ «Бабин Яр» відбувається велика реконструкція території Заповідника.

Проведено благоустрій території Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” із заміною мощення трьох алей, перенесено і встановлено на початок майбутньої Алеї Праведників пам’ятника  розстріляним у Бабиному Яру дітям, проведена реставрація пам’ятки національного значення “Пам’ятник радянським громадянам та військовополоненим солдатам і офіцерам Радянської армії, розстріляним німецькими фашистами у Бабиному Яру”, пам’ятного знаку “Менора”,  встановлено пам’ятку на честь розстріляних нацистами ромів – ромську кибітку, замінено “Хрест у пам’ять про розстріляних німецько-фашистськими окупантами української поетеси О. Теліги та членів Організації українських націоналістів”.

Для завершення реконструкції території Національного історико-меморіального заповідника „Бабин Яр” необхідно побудувати Алею праведників із встановленням пам’ятника Праведниці а також створити Меморіальний музей пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.Завідувач відділу міжнародних зв`язків НІМЗ "Бабин Яр" Ірина Мизак представила аудиторії фільм "Жахіття Бабиного Яру".