Вшанування пам’яті поетеси Олени Теліги

21.02.2019

21 лютого 2019 р. о 12.00 у Бабиному Яру, в м. Києві біля пам’ятника Олені Телізі та Пам’ятного хреста, встановленого на її честь, відбулося вшанування пам’яті поетеси Олени Теліги. У заході взяли  участь духовенство ПЦУ і УГКЦ, учні Київського військового ліцею імені Івана Богуна, представники громадськості.

Поетеса, силу слова якої порівнюють із поезією Лесі Українки, народилася у 1906 році у Підмосков’ї в родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгеніва. Тривалий час жила в еміграції у Європі, але свій життєвий вибір зробила на користь України, присвятивши її незалежності свій талант і все своє недовге життя. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга прибула похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва.

У Києві Олена Теліга очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал «Літаври», організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті Олена Теліга не залишила Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року на тридцять п’ятому році життя Олена Теліга разом із чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН була розстріляна нацистами у Бабиному Яру.

21 лютого 1992 р., у 50-ту річницю розстрілу Олени Теліги та її соратників Бабиному Яру був  поставлений дерев'яний хрест у пам'ять про розстріляних членів ОУН.

27 лютого 2017 р. на розі вулиць Мельникова та О. Теліги був відкритий пам’ятник О. Телізі та її соратникам.