ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ РОЗСТРІЛЯНИХ ПРАВОСЛАВНИХ СВЯЩЕННИКІВ

11.11.2020

Розстріли німецькими нацистами під час окупації столиці України православних священників є однією з трагічних сторінок Бабиного Яру. Зокрема тут покояться тіла невинно убієнних архімандрита Олександра (Вишнякова), настоятеля Микільсько-Набережної церкви, та настоятеля церкви Байкового кладовища протоієрея Павла (Остренського), які не скорилися нацистському режиму і стали одними з перших жертв серед церковників окупованого Києва. Зокрема, ці священомученики навідріз відмовилися служити молебні за німецьке військо та здоров’я нацистського вождя і закликали захищати від загарбників Вітчизну.   

Щорічно у ці осінні дні працівники Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» разом з православними віруючими вшановують пам’ять страчених нацистами священників.

6 листопада 2020 року праціники Заповідника Андрій Ткачук, Володимир Корнелюк та Михайло Гутор  взяли участь у панахиді біля каплиці «Пам’ яті розстріляних священнослужителів та киян», яку збудовано на території колишнього православного кладовища, що знаходиться у НІМЗ «Бабин Яр», у 2013 році, та вшанували  праведних священномучеників біля пам’ятного хреста.