Виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

29.01.2019

28 січня 2019 р. в фойє Міністерства закордонних справ України відбулося відкриття виставки „Бабин Яр: забуттю не підлягає”, присвяченої пам’яті жертв  Голокосту. Виставка триватиме до 4 лютого.

1 листопада 2005 року Резолюцією № 60/7 Генеральна Асамблея ООН визначила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту - мільйонів євреїв брутально знищених нацистськими злочинцями у роки Другої світової війни. Разом з людьми доброї волі у всьому світі громадяни України різних національностей у цей день висловлюють свою солідарність з жертвами Голокосту і заявляють про свою рішучість донести до прийдешніх поколінь правду про варварські злочини нацизму та убезпечити людство від руйнівних наслідків антисемітизму, расизму та ксенофобії.

Для України цей день сповнений особливого трагізму і болю. Майже 1,5 млн. українських євреїв були знищені нацистами на території України у часи Другої світової війни. Одним з символів Голокосту стало урочище Бабин Яр, де у 1941-1943 роках було розстріляно понад 100 тисяч осіб, у тому числі дітей, жінок і стариків. Переважну більшість закатованих становили євреї.

На виставці  розміщені архівні фото території Бабиного Яру, де відбувалися нацистські злодіяння,  фотографії страчених у Бабиному Яру дітей та репродукції з полотен митців за вказаною тематикою.