Виїзне засідання робочої групи Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру.

01.06.2016

31 травня 2016 року на території Національного історико -меморіального заповідника „Бабин Яр“ відбулося виїзне засідання робочої групи Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру.

У засіданні прийняли участь:
Міністр культури України, співголова робочої групи Нищук Є. М., заступник Міністра культури України Карандєєв Р. В., перший заступник Голови КМДА Пліс Г. П., заступник Голови КМДА Спасибко О. В., заступник Голови КМДА Старостенко Г. В., директор Департаменту культури КМДА Попова Д. О., головний консультант Адміністрації Президента України Качковський О., начальник управління культурної спадщини та заповідників МКУ Єпіфанов О.В., в. о. генерального директора НІМЗ «Бабин Яр» Глазунов Б. І., Голова Шевченківської РДА в м. Києві Гаряга О. О., директор комунального підприємства «Житлоінвестбуд – УКБ» Непоп В. І., заступник директора комунального підприємства «Житлоінвестбуд – УКБ» Городилов Є. В., директор КП УЗН Шевченківського району м. Києва Цимбалюк В. О., Президент Всеукраїнської Єврейської Ради Сусленський О. С., директор ТОВ «Проектні системи ЛТД» Марков І. М., архітектор Мирогородський С.

Присутні заслухали інформацію Міністра культури України, співголови робочої групи Нищука Є. М., інших членів робочої групи Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру та ухвалили рішення:
- провести благоустрій Алеї Праведників, Алеї Мучеників та третьої з’єднуючої їх Алеї із заміною мощення Алей. ТОВ «Проектні системи ЛТД» розробити схеми мощення та благоустрою з озелененням, електроосвітленням та відео спостереженням і надати на затвердження робочій групі;
- знести МАФи, що знаходяться на прилеглій до Заповідника території;
- впорядкувати прилеглу до НІМЗ «Бабин Яр» територію, що знаходиться в оренді фонду пам'яті «Бабин Яр» та облаштувати на ній тимчасову автостоянку на час проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.
- перенести Пам’ятний знак дітям розстріляним у Бабиному Яру на початок Алеї Праведників та облаштувати місце для пам’ятника Праведниці;
- виділити камінням контур відрогу Бабиного Яру, де проводилися масові розстріли єврейського населення міста Києва;
- перевезти з м. Камянець-Подільський ромську кибитку виготовлену у 2000 році для встановлення у Бабиному Яру. Встановити її, як пам’ятний знак ромам, розстріляним у Бабиному Яру. Погодити запропоноване місце встановлення з ромською громадськістю;
- провести реставраційні роботи пам’ятного знаку «Менора».
- ініціювати окреме розпорядження Кабінету Міністрів України про виготовлення та встановлення Пам’ятника розстріляній українській поетесі О. Телізі та її соратникам. Спорудити Пам’ятник, а відкриття провести у лютому 2017 року;
- подати Кабінету Міністрів України проект-розпорядження про передачу контори колишнього єврейського кладовища від Фонду державного майна України до Міністерства культури України з подальшою передачею на баланс НІМЗ «Бабин Яр» та створення в ньому Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру.