З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

21.01.2022

22 січня 1919 року відбулось об’єднання східних і західних українських земель у єдину й соборну Українську державу. Подія, про яку мріяли багатопоколінь українських патріотів.

Саме цього дня перед собором Святої Софії, що у Києві, було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

На жаль, через політичну роз’єднаність українського суспільства тоді самостійну і соборну молоду Українську державу не вдалося вберегти від воєнної агресії сусідніх держав.

Однак, ця вікопомна історична подія сприяла утвердженню національної ідеї та формуваннюпідґрунтя для відродження нинішньої незалежної йсоборної України. 22 січня 1990 року під синьо-жовтими прапорами нащадки героїв поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України, а 24 серпня 1991 року – відновили державну незалежність України.

Як і в далекому 1919 році, нині Український народ знову складає криваву жертву у боротьбі за незалежність та єдність своєї країни. Зараз, колиросійський агресор знову накопичує війська біля українських кордонів, нам українцям треба бути мобілізованими на відсіч ворогу, щоб зберегти нашу державну незалежність, скроплену кров’ю мільйонів незламних борців. Для цього як ніколи потрібно зберігати  єдність серед нас, адже єдність – це і є соборність.

Тільки в єдності агресор зазнає поразки, а Україна відновить свою територіальну цілісністьповерненням захоплених Автономної РеспублікиКрим та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Шановні співвітчизники! Дорогі українці!Пам’ятаймо про незліченні жертви, які покладені на вівтар державної незалежності й соборності України!

 

Гуртуймось і єднаймось! Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності!

 

Лише у єдності дій та соборності душ побудуємоекономічно і духовно багату, вільну та могутнюУкраїну, якою пишатимуться наші нащадки.

Хай наше патріотичне натхнення сприяє розвитку могутньої Української Держави!

Слава Україні!