Засідання Оргкомітету з підготовки меморіальних заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

11.05.2016

11 травня 2016 року під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна відбулося чергове засідання Оргкомітету з підготовки меморіальних заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

Зі звітом про виконану роботу виступив міністр культури України Євген Ніщук. Він розповів про підготовчі роботи з облаштування двох меморіальних алей - Алеї мучеників і Алеї праведників Бабиного Яру, які будуть створені за проектом Анатолія Гайдамаки.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що затверджений бюджет для проведення будівельних робіт та благоустрою території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". Таким чином, з держбюджету на ці роботи і ремонт переданої Заповіднику, за рішенням Апеляційного суду, будівлі контори колишнього Лук'янівського єврейського кладовища (вул. Мельникова, 44) буде виділено майже 30 мільйонів гривень. Всі роботи на території Заповідника будуть здійснюватися київськими будівельними компаніями.
Передбачається перенести ближче до меморіальних алей Пам'ятник розстріляним єврейським дітям, встановлений в 2001 році за проектом скульптора Валерія Медведєва, також відремонтувати пам'ятник "Менора" і інші пам'ятники, встановлені в різні роки в Бабиному Яру.

Найближчим часом в Заповідник "Бабин Яр" повернеться з Кам'янця-Подільського "ромська кибитка" - пам'ятник розстріляним у 1941 році ромам, створений за проектом архітектора Анатолія Ігнащенка в 2010 році.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця поінформував присутніх, що запрошення на Меморіальні заходи в Бабиному Яру розіслані головам 72 держав світу і понад 200 керівників громадських організацій.
Директор Заповідника "Бабин Яр" Борис Глазунов розповів про проблеми меморіального комплексу і своє бачення вирішення безлічі питань, пов'язаних насамперед з безпекою і облаштуванням заповідної території.

В обговоренні питань підготовки та проведення заходів, присвячених збереженню пам'яті жертв фашизму, виступили - президент Єврейського форуму України Аркадій Монастирський, президент Єврейської Ради України Олександр Сусленський, голова Асоціації євреїв колишніх в'язнів гето і концтаборів України Борис Забарко, президент Асоціації праведників народів світу Софія Ярова, президент Єврейської конфедерації України Борис Фуксман Голова Ваад України, виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України Зісельс Й.С. та ін.