Зустріч-нарада в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

31.03.2023

На запрошення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення виконуюча обов’язки генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова та старший науковий співробітник заповідника Володимир Корнелюк 30 березня 2023 року взяли участь у зустрічі-нараді з представниками єврейських громадських і релігійних організацій, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та експертного середовища, які працюють над темами антисемітизму.

 

У зв’язку з набуттям 31 березня 2023 року чинності Закону України «Про медіа», учасники зустрічі-наради обговорили визначення критеріїв інформації, яку можна віднести  до нетолерантної й дискримінаційної за ознаками національної чи релігійної належності, зокрема до антисемітської та ксенофобської.

 

Учасники зустрічі наголосили на тому, що рівень антисемітизму в Україні найнижчий у Європі, він маргінальний і не є мейнстримом в українському суспільстві.

Втім російські агресори, які ведуть геноцидну війну на знищення українського народу та української держави, проводять інформаційно-психологічні операції, намагаючись роздмухати ненависть і міжнаціональну та релігійну ворожнечу серед українців. Заради перемоги над ворогом українські громадяни різного етнічного походження об’єдналися у збройній боротьбі за незалежність своєї держави і мусять давати відсіч й на інформаційному фронті.

Щоб упередити негативні наслідки ворожих впливів у медіа, Національна рада вирішила обговорити ці питання з представниками українського суспільства для того, щоб дійти згоди щодо віднесення інформації, яка має ознаки дискримінаційних проявів.

Роза Тапанова та Володимир Корнелюк поінформували присутніх про діяльність НІМЗ «Бабин Яр», висловили своє бачення означених питань та надали відповідні пропозиції.