21 травня відбулася презентація спільного з Міністерством закордонних справ України освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті».

Проєкт має на меті посилити роль дипломатичної служби у збереженні історичної правди в умовах війни.
На честь українців, які рятували євреїв під час Голокосту, у Бабиному Яру відбулася традиційна міжконфесійна молитва

14 травня у Виставковому центрі «Жива пам’ять» Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбулася міжконфесійна молитва, присвячена Дню пам’яті українців — Праведників народів світу, які рятували євреїв у роки Другої світової війни. Подія об’єднала релігійних лідерів, дипломатів, представників влади, родини Праведників, врятованих та громадськість.
Бабин Яр взяв участь у церемонії пам’яті жертв Катастрофи і героїзму європейського єврейства

24 квітня в Ізраїльському культурному центрі "Натів" у Києві відбулася Церемонія пам’яті жертв Катастрофи і героїзму європейського єврейства (Йом га-Шоа) — важлива подія, яка щороку об’єднує громади у вшануванні пам’яті шести мільйонів загиблих євреїв.
«Марш Живих»: міжнародна хода пам'яті в Аушвіц-Біркенау зібрала 90 делегацій, включно з Україною

24 квітня у Польщі відбувся щорічний «Марш Живих» — міжнародна хода пам’яті дорогою смерті між двома частинами колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау. Цьогоріч захід був приурочений до 80-ї річниці завершення Другої світової війни та звільнення нацистських таборів. Участь у марші взяли 90 делегацій з різних країн світу, це понад 7000 осіб, включно з 80 тими, хто пережив Голокост. Серед них — і громадяни Ізраїлю, які повернулися з полону ХАМАС.
Памʼять у дії: у Львові відбулася публічна дискусія «Меморіалізація під час війни. Мистецькі та музейні практики»

17 квітня у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відбулася публічна дискусія «Меморіалізація під час війни. Мистецькі та музейні практики». Подія пройшла в межах програми виставкового проєкту «Бахмут. Обличчя геноциду 1942|2022» та організована у співпраці з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».
«Це буде повторюватися знову і знову, якщо забувати»: Публічне інтерв'ю про виставку «Бахмут. Обличчя геноциду 1942|2022»

15 квітня у стінах Порохової вежі — найстарішої фортеці Львова — відбулася публічна розмова з командою виставкового проєкту «Бахмут. Обличчя геноциду 1942|2022», що триває у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики. Символічно: ця виставка про два геноциди, які сталися з різницею в 80 років, проходить у просторі, що сам є свідком історичних потрясінь.
Візит делегації МЗС Німеччини: діалог про пам’ять у час війни

Цього тижня Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» приймав делегацію на чолі зі Штефаном Ресселем — Уповноваженим з питань зовнішньої культурної політики Міністерства закордонних справ Німеччини.
«Вкрадене дитинство»: у Києві відбувся вечір пам’яті та правди про депортацію українських дітей

17 березня у Театрі на Подолі відбулася культурна подія, присвячена другій річниці видання Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за примусову депортацію українських дітей.
Виставка "Бахмут — обличчя геноциду 1942|2022" відкрилася у Львові

15 березня у Центрі Архітектури, Дизайну та Урбаністики "Вежа" у Львові відкрилася виставка "Бахмут — обличчя геноциду 1942|2022". Експозиція досліджує паралелі між сучасним нищенням міста російською агресією та нацистськими злочинами у Бахмуті під час Голокосту.