Site logo

81-і роковини в часи болю

29-30 вересня в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбулися пам’ятні заходи присвячені 81-й роковині трагедії.

Була презентована дводенна аудіовізуальна інсталяція «Чорний куб часу», яка відображає ідею «живої рани, що ніяк не загоїться». За допомогою аудіовізуальних ефектів, інсталяція допомагає відвідувачам емоційно відчути відлуння трагедії, що не покидає нас навіть через 80 років.

29 вересня об 11:00 та 18.00 біля символічної синагоги «Місце для роздумів» та пам’ятника «Менора» відбувся спільний міжрелігійний захід (молитви).

Також, цими днями були відкриті для відвідування інші інсталяції - «Дзеркальне поле», «Кристалічна стіна плачу», символічна синагога «Місце для роздумів» та камерна художня виставка Матвія Вайсберга «Чужі доми»,- серія картин, на яких зображені будинки євреїв, що були знищені в період Голокосту.

Роковини в часи болю, цей живий біль, який сьогодні переживає народ України, стає ще одним нагадуванням всім нам, що війна - це зло, що геноцид - це те, чого немає бути ніколи на нашій Землі.