16 липня 2025 року генерал Кіт Келлог, спеціальний посланець президента США з питань України, у супроводі голови Офісу Президента України Андрія Єрмака відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».
Пан Келлог разом із паном Єрмаком пройшли “Алеєю памʼяті”, запалили лампадки, поклали камінці до Менори, та зустрілися з рабинами Федерації єврейських громад України (ФЄГУ), які очолюють громади по всій країні.

Бабин Яр — це символ Голокосту та одночасно місце новітнього злочину: 1 березня 2022 року російська ракета вбила тут шестеро людей, серед яких була 12-річна дитина. Генерал Келлог не знав про цей факт, і він глибоко вразив його.
Під час візиту директорка заповіднику Роза Тапанова презентувала генералу картину «Янгол ЗСУ» Матвія Вайсберга. Художник Матвій Вайсберг — киянин, митець єврейського походження, чия родина постраждала від трагедії Бабиного Яру. Він створив цю роботу в перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році як акт спротиву й молитву за українських захисників.

«Бабин Яр — це місце пам’яті про Голокост й жива рана сьогодення. Ми вшановуємо жертв минулого і водночас говоримо про воєнні злочини, які відбуваються тут і зараз. Наш подарунок генералу Келлогу, картина “Янгол ЗСУ” художника Матвія Вайсберга, це голос памʼяті й опору. І цей голос звучить з України до всього світу», — наголосила Роза Тапанова,.
«Наша ідентичність — це повага до кожної нації, кожної віри, кожної трагедії. Сьогодні, коли авторитарні режими атакують мирне життя, вкрай важливо, щоб демократичний світ був єдиним», — підкреслив Андрій Єрмак.

У межах візиту відбулася окрема зустріч генерала Келлога з рабинами ФЄГУ. Її відкрив віцепрезидент Федерації рабин Рафаель Рутман, який прочитав 23-й псалом англійською мовою.

«Те, що ми зустрічаємося саме тут – у місці, яке символізує трагедію єврейства Києва, – є найкращим свідченням відродження єврейського життя, яке триває попри війну», — сказав рабин Майєр Стамблер, голова ФЄГУ.

Генерал Келлог підсумував: «Я приїхав сюди від імені президента Трампа, щоби почути справжні голоси людей – зокрема єврейської громади, яка є невід’ємною частиною цього народу вже багато століть. Після цієї зустрічі я бачу ситуацію глибше й людяніше. Це допоможе мені підготувати чесний звіт для президента. Америка має силу, даровану Всевишнім, – і ми повинні спрямувати її на добро».


