Site logo

14 травня в Україні відзначають День праведників народів світу – на честь пам'яті людей, які рятували євреїв від нацистів під час Голокосту.

З цієї нагоди в Бабиному Ярі пройшла міжконфесійна молитва, а на Алеї праведників встановили меморіальну інсталяцію з портретами українців, родини яких, ризикуючи життям, переховували євреїв у роки Другої світової війни.

В меморіальних заходах взяли участь праведники та їхні рідні, релігійні лідери та представники Міністерства культури та інформаційної політики України, посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський та інші.

Почесним званням Праведників народів світу віздначено 2659 українців та українок, які не зрадили ідеалів людяності, рятуючи єврейське населення від нацистів.

Третій рік поспіль НІМЗ"Бабин Яр" разом з ВБФ «Заради тебе» Julia Goldenberg на Алеї Праведників організовує міжконфесійну молитву та вшанування Праведників, українців.

В цьому році ми оновили інформаційні стенди на Алеї, щоб всі відвідувачі мали змогу прочитати історії Праведників з усієї України.

Захід почали зі слів Праведника народів світу Василя Назаренка. Його батьки, сестри та він врятували Етею та Беті Ядушлівер. Вони ризикували своїм життям та знали, що за це їх можуть вбити. Про те, що це подвиг і про це потрібно говорити, люди дізнались вже під час незалежної України. І люди, які рятували не мали зброї в руках, вони мали тільки совість.

Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський сказав, що якщо б Праведники не врятували євреїв під час Другої світової війни, мабуть, не було б Держави Ізраїль.