Site logo

В рамках виставки «Бахмут. Обличчя геноциду 1942/2022» впродовж серпня 2023 року в НІМЗ «Бабин Яр» працювали дискусійні майданчики для митців, громадських діячів, науковців, правозахисників, військових, освітян, представників держави. Саме так Бабин Яр стає місцем пам’яті, куди люди приходять ставити запитання та шукати відповіді.

17 серпня  2023 року цикл дискусій розпочав захід на тему: «Геноцид як злочин. Як покарати винних?» за участі Антона Кориневича, посла  з особливих доручень МЗС України, Мустафи Джемілєва - народного депутата України, Юрія Бєлоусова, керівника Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора. В центрі уваги були питання про важливість невідворотності покарання за геноцид та як держава Україна виборює справедливість у міжнародних інституціях.

Дискусія «Геноцид як явище. Як навчити пам’ятати?», яка відбулась 26 серпня, порушила такі проблему, як зміна освітньої парадигми роботи із пам’яттю. Роза Тапанова, керівниця НІМЗ «Бабин Яр», Лілія Гриневич, кандидатка педагогічних наук, перша проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка, міністерка освіти у 2016-2019 роках, Роман Грищук, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Василь Павлов, історик, Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, обмінялись думками щодо змін підходів до викладення історії, як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення та минулого була «живою», як долучити дітей до розуміння, що таке геноцид і яку історію пройшов Український народ.