Site logo

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Щороку 14 травня відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Історій порятунку євреїв українцями багато, не всі вони задокументовані, проте пам’ять про тисячі врятованих від смерті євреїв жива в наших народах.

Цього року вшанування українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, відбулось під час спільної міжконфесійної молитви у Бабиному Яру, організованої НІМЗ «Бабин Яр» за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе».

Участь у молитві взяли Праведники народів світу, їх родичи, духовенство різних конфесій, представники органів державної влади України.

До молитви долучився також Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні.

«Тисячі врятованих українцями життів перетворились на десятки тисяч нащадків єврейського народу, які стали вченими, митцями, лікарями та вчителями, які своєю працею прославляють свою країну та роблять світ кращим», - зазначила Роза Тапанова, керівниця НІМЗ «Бабин Яр» під час заходу.

Подвиг українців визнаний Державою Ізраїль. Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу. Це звання присвоюється ізраїльським Національним меморіалом Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем».

Для нашої держави найвищою цінністю є життя людини. Як і вісімдесят чотири рокитому, так і зараз під час російської агресії ми протистоїмо злу, вбивствам мирного населення, геноциду у всіх його проявах.