Site logo

«Exodus: Шлях з небуття» - разом крізь віки

Український та єврейські народи мають спільний історичний шлях у прагненні свободи. Показати цю єдність та вшанувати всіх праведників, які ризикували життям заради інших людей, покликаний проєкт «Exodus: Шлях з небуття».

Художня виставка, яка презентує проєкт, розпочала роботу 14 травня у символічному місці - спорткомплексі «Авангард», побудованому в Бабиному Яру на місці старого єврейського кладовища.

Місце, в яке 1 березня 2022 року влучила російська ракета, стало новою пам’яткою злочинних зазіхань на життя людей.

Виставка організована НІМЗ «Бабин Яр» за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні.

На виставці представлені творчі проєкти видатного українського художника Матвія Вайсберга «Тонка Червона лінія» та литовського митця Даумантаса Тодесаса «Мандри Мойсея».

«Тонка Червона Лінія» створена Матвієм Вайсбергом після початку повномасштабного вторгнення та присвячена захисникам Маріуполя, жертовність яких визначає сучасний шлях України, яка бореться за свою свободу.

«Мандри Мойсея» Даумантаса Тодесаса – це шлях з небуття єврейського народу.

Автор надихнувся майже втраченою роботою Яковаса Бунки «Мойсей із Плателія», зміг її відновити та зібрати навколо проєкту десятки художників з усього світу, щоб кожен з них надав скульптурі нового життя, розповів про тих, хто не змирився з положенням раба та загинув за свободу.

Участь у відкритті експозиції взяв Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні.

Виставку відвідали Праведники народів світу.

Очільниця НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова разом колегами доклали багато зусиль для того, щоб виставка стала не тільки знаковою культурною подією, а й місцем роздумів про спільну історію українського та єврейського народів.