У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» 19 січня відбулася зустріч з учасниками міжнародного освітнього проєкту “Між Софією та Бецалелем” בין סופיה לבצלאל, що була присвячена роботі з важкими уроками історії.
В межах зустрічі директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова розповіла про те, як заповідник працює з болючими сторінками минулого, створюючи за допомогою мистецтва, простір живої пам’яті.
«Ми прагнемо перетворити Бабин Яр на місце, яке не лише зберігає пам’ять про трагедії, а й надихає на роздуми та діалог. Мистецтво стає тим засобом, який допомагає відвідувачам відчути зв’язок із минулим і вчитися на його уроках», — зазначила пані Роза.
Історик Андрій Руккас провів лекцію, присвячену геноцидам, які пережила Україна: від подій Другої світової війни, через терор радянської влади, до сучасної російської агресії.
«Україна пройшла через численні випробування. Сьогодні ми маємо величезний привілей – жити у власній державі. Саме за це ми боремося зараз, адже державність дає нам основу для збереження нашої історії та пам’яті», — наголосив він.
Зустріч набула ще більшої значущості через контекст подій: під час заходу прозвучала повітряна тривога, і учасники змушені були спуститися до бомбосховища.Попри це, дискусія тривала, наголошуючи, що історія — це не лише про минуле, а й про те, що відбувається з нами тут і зараз.
Захід став черговим кроком у формуванні діалогу про складні сторінки історії, їх вплив на сучасність і роль мистецтва у збереженні пам’яті. Подія, організована Посольством Держави Ізраїль в Україні, Ізраїльським культурним центром "Натів", Почесним консульством Держави Ізраїль у Західному регіоні України, Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр», Музеєм історії м.Києва, Музеєм авангарду та Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА.